ANIMACJA SERCE BORU |

Serce Boru jest, którką animacją komputerową wykonaną technikami mieszanymi. Starałam się jak najwięcej elementów zrobić tradycyjnymi technikami malarskimi i rysunkowymi, tak aby wyjśc ze swojej strefy komfortu, jaką jest ilustracja cyfrowa. Jest to praca dyplomowa kończąca moją edukację w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

TŁA |

Wszystkie tła w animacji zostały najpierw stworzone na specjalnym papierze.  Następnie przy pomocy kredek powstawał szkic, a kolorowanie odbywało się przy pomocy farb akwarelowych Kuretake Gansai Tambi. Po nałożeniu kolorów, detale i cieniowania tworzone były przy pomocy kredek. Ostanim etapem była obróbka komputerowa, która pomogła wydobyć kolory i szczegóły.

ZWIERZĘTA |

Zwierzęta miały stanowić barwny element lasu, który z zewnątrz wydawał się mroczny. Rodzinka Dziczków zostałą stworzona z myślą o jednej z najlepszych ilustratorek – Izie DuDzik 🙂

GOTOWA ANIMACJA |

Cała animacjia zostałą stworzona w programie Adobe Affter Effects. Każda warstwa tła została stworzona na oddzielnych kartkach, przeniesiona i obrobiona w komputerze. Następnie rozmieszona w programie tak, aby stowrzyć efekt głębi.